Gingerbread Kurabiye

super easy

İlk olarak derin bir kasede tereyağı iyice krema kıvamını alana kadar 1 dakika çırp, daha sonra esmer şekeri ve pekmezi ekle ve çırpmaya devam et, yumurta ve vanilyayı ekle kremamsı bir kıvam alana kadar çırp. Bu noktada yağ diğerlerinden ayrışabilir, hiç problem değil.

Ayrı bir kasede, un, kabartma tozu, zencefil, tarçın, karanfil, muskat rendesi ve tuzu karıştır. Azar azar eleyerek diğer karışıma ekle ve karıştır.

Düşük hızda, birleşene kadar ıslak malzemelerle yavaşça karıştırın. Kurabiye hamuru oldukça kalın ve hafif yapışkan olacaktır.

Elde ettiğin karışımı ikiye bölüp bir streç filme sar. En az 3 saat veya bekleyebiliyorsan 1 gece beklet, daha sonra unladığın çalışma tezgahında veya bir yağlı kağıdın üstünde aç. Açmak için kullandığın merdane veya şişeyi de unlamayı unutma. Yoksa açarken hamur yapışabilir!

Kalıplarınla istediğin şekili verdikten sonra 175 derecede önceden ısıttığın fırında 5-7 dakika kadar pişir. Çıkardığında soğumasını bekleyip istediğin gibi dekore et!

Not: Bu tariften hazırladığınız kurabiyelerin kalınlığına göre 40-42 adet yılbaşı kurabiyesi elde edeceksiniz. Oda sıcaklığında bozulmadan 1 hafta saklayabilirsiniz

Puan

Malzemeler:

Porsiyon Ayarla
125gram Tereyağ
150gram Esmer şeker
200gram Pekmez
1 Büyük yumurta (oda sıcaklığında)
1tatlı kaşığı Vanilya özütü
431 gram Un
1çay kaşığı Kabartma tozu
yarımçay kaşığı Tuz
1yemek kaşığı Zencefil
1yemek kaşığı Tarçın
1tutam Muskat rendesi
yarımçay kaşığı Karanfil öğütülmüş karanfil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir