Les Chaussons Aux Pommes

super easy

İlk olarak bütün elmaları söy ve küp küp olacak şekilde kes.

Tencerenin altını yak, içine tereyağı gönder erisin, daha sonra elma, limon suyu, tarçın ve şekeri tencerenin içine at. Hepsini karıştır, kısık ateşte, elmalarını püre haline gelebilecek şekilde olana kadar 30 dakika boyunca pişir.

Daha sonra ocağın altını kapat ve bir çatal yardımıyla elmaları gelişigüzel ez. Biraz soğuması için buzdolabında beklet.

Derin dondurucudan çıkardığın milföylerinin oda sıcaklığına gelmesini bekle kare olacak şekilde kes, unladığın bir tezgahta bir merdane yardımıyla hafifçe incelt, hamurun ortasına ılınmış elmalı harcını ekle ve kapat, bir bardak veya bıçakla yuvarlak bir şekil vererek kes. Parmaklarınla da uçlarına hafifçe bastır ki açılmasınlar.

Yağlı kağıt serdiğin bir fırın tepsisine hepsini yerleştir.

Üstlerine 1 yemek kaşığı süt ile açtığın yumurta sarılarını sür, 10 dakika kadar daha buzdolabında beklet. Çıkarınca dilersen bir bıçakla tarifin orijinalinde gözüktüğü gibi bıçakla çizgiler çizebilirsin.

200 derecede önceden ısıttığın fırında 10 dakika boyunca pişir.

Not: Dilersen, evde varsa üstlerine biraz akçaağaç şurubu sürebilirsin, hem parlatır, hem de ülkemizdeki tuzlu milföy hamuru tutkusunu dengeler.

Puan

Malzemeler:

Porsiyon Ayarla
6adet Milföy hamuru
2-3yemek kaşığı Toz esmer şeker veya beyaz şeker
5 Elma
Yarım limon suyu
Tarçın (isteğe göre muskat karanfil de koyulabilir)
1 Yumurta sarısı
1yemek kaşığı Tereyağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir