Kabak Tadı Vermeyen Kabak

super easy

İlk olarak kabakları soy, orta/ince halkalar olarak doğra derin bir kaseye at, kapya biberlerin çekirdeklerini temizle ortadan ikiye böl ve ince ince doğra.

Soğanlarını da ortadan iliye bölüp jülyen doğra.

Sarımsaklarını eziciden geçirip ekle.

Tüm sebzeleri aynı kasede buluştur. 1 su bardağına 2 tatlı kaşığı biber salçası, 2 fincan tavuk suyu ve kalan diğer yarısını da üstü dolana kadar zeytinyağı ekle, hepsini güzelce karıştırarak sos elde et ve sebzelerin üstüne dök. Eğer kemik suyu veya tavuk suyun yoksa/kullanmak istemiyorsan zeytinyağı 2-3 yemek kaşığı daha fazla koyabilirsin.

Son olarak tuz ve karabiberini de atıp, sos ve baharatlar her yerine gelecek şekilde karıştır. Yağlı kağıt serdiğin fırın tepsisine sebzelerini al. Üstlerini folyoyla kapat önceden ısıttığın 200 derecelik fırında ilk olarak üstü kapalı bir şekilde pişir. Bu sayede üstteki kabaklar yanmadan her biri eşit miktarda ısıyla pişecek.

30 dakikadan sonra folyoyu kaldır 10 dakika da üsteki malzemelerin hafif kızarması için pişir, bu şekilde çok daha lezzetli oluyor. Dilersen servis ettikten sonra üstüne biraz pul biber!

Puan

Malzemeler:

Porsiyon Ayarla
5adet Kabak
3adet Kapya biber
2 Soğan (kırmızı soğan varsa evde 1 tanesini kırmızı soğanla yapabilirsiniz çok yakışıyor)
2tatlı kaşığı Biber salçası
yarımsu bardağı Zeytinyağı
Tuz Karabiber
3diş Sarımsak veya 1 tatlı kaşığı sarımsak tozu
Üstüne biraz pul biber
Opsiyonel olarak: Varsa 2 küçük fincan tavuk suyu veya kemik suyu lezzet katar ama yoksa hiç mühim değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir